Zelená káva na chudnutie - granulovaná 100 g

Zelená káva na chudnutie - granulovaná 100 g

Kávovník je nízkorastúci ker alebo strom. Jeho zrelé, červené plody sú bobule, ktoré sa oberajú ručne alebo strojom. Sušia ich na slnku po dobu niekoľkých týždňov, kým vonkajšie obaly uschnú, roztrhnú sa a uvolnia sa z nich všeobecne známe kávové zrnká. Tieto kávové zrnká sa volajú zelená káva.

6,60 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Kým sa zelená káva dostane do šálky vo forme nápoja, prechádza procesom praženia. Zelenú kávu pražia niekoľko minút na vysokej teplote. Vďaka praženiu získa káva lahodnú chuť a vôňu.
Blahodárny účinok na organizmus majú aktívne zložky chlorogénové kyseliny. Chlorogénové kyseliny sú také organické kyseliny, ktoré sú v menších množstvách prítomné aj v bežne konzumovaných druhoch ovocia, napríklad v 200 g čerešní je ich 94 – 520 mg, v 200 g sliviek 136 – 1 100 mg. Chlorogénové kyseliny tvoria 5,5 – 8,0 % sušiny zelenej kávy Arabica a až 7,0 – 10,0 % sušiny Robusta.

V poslednej dobe zelené kávové zrnká sú brané ako samostatný druh kávy. A je to správne, pretože zelené kávové zrnká , ktoré neboli pražené v priemyselnom prostredí majú špecifickú chuť a veľké množstvo vzácnych vlastností , špecifickú chuť kávy s bylinne nevýraznou chuťou . Pitím zelenej kávy sa dostáva do organizmu veľa pozitívnych látok a jednou z látok je kyselina chlorogenová / 7%/ , ktorá spôsobuje 3x rýchlejšie spalovanie tukov. Zelená káva sa skladá z mastných kyselín , stearínu, tokoferolov.

Účinky zelenej kávy:
Zelená káva aktivuje metabolické procesy najmä tukov a metabolizmus vody v organizmu. Zabraňuje stárnutiu kože, má silný antioxidačný účinok , zmierňuje zápaly , má anticelulitídny účinok, prispieva k odstráneniu hromadenia tuku v problémových oblastiach kože, tým, že stimuluje prirodzenú schopnosť pokožky spaľovať tuk. Má prirodzenú ochranu pred UV žiarením.

Prihlásenie