Späť

IMUNITA , KTORÚ VIETE SAMI UPEVNIŤ -Rakytník rešetliakový - sibírsky ananás

Pridané: 2.10.2016 09:15:11 Počet zobrazení: 2171

02 Október 2016

IMUNITA , KTORÚ VIETE SAMI UPEVNIŤ práve teraz. Sibírsky zázrak, citrón severu aj tak je nazývaná jedna z najdôležitejších rastlín severnej pologule Rakytník rešetliakový . Rakytník rešetliakový pochádza z Ruska, dnes ho nájdeme v celej Európe i Ázii. Rakytník pôvodne používali šamanovia sibírskych kmeňov, odtiaľ sa rozšíril po celom Rusku ako účinný prostriedok ľudového liečiteľstva. Dnes pozná blahodarné účinky rakytníka celý svet.

IMUNITA , KTORÚ VIETE SAMI UPEVNIŤ -Rakytník rešetliakový - sibírsky ananás

Dôležité informácie o sbere a spracovaní rakytníka rešetliakového

Osvedčená metóda sberu - rakytník rešetliakový je nutné nechať ležať ladom a počkať až plody zmrnú prirodzenou cestou s príchodom mrazov cca od -10  do -18 stupňov Celsia niekoľko dní. V totmo čase získa rakytník rešetliakový potrebné zložky, ktoré robia rakytník rakytníkom. Po mraze môžme spracovávať plody ako aj celú rastlinu. Plody sa nestrihajú, ale striasajú do vriec pod rastlinou a ihneď sa spracovávajú.

 

V našich  evropskych podmienkach je táto metóda neuskutečniteľná.

Nie je reálne v evropskych podmienkách dosiahnúť takej kvality výrobkov ako z rakytníka rešetliakového , ktorý prirodzene rastie v Rusku.

V evropských podmienkách sa technicky spracováva rakytník rešetliakový iným spôsobom, pri ktorom dochádza k prerušeniu procesu pri prirodzenom zmrazení plodu.

Plody sa na vetvičkách neprirodzeným spôsobom odstrihnú a následne sa nechajú zmraziť v mraziaku a až pak sa spracujú tieto plody. Je to rakytník , ale už je to inak spracovaný rakytník. 

Prirovnanie :Ani vinár by nikdy neostrihal svoje "ľadové víno" pred mrazom aby ho  pak dal do mrazničky. Prerušil by tak prirodzený proces, na ktorý celý rok čaká  a tým by znížil kvalitu a už by to nebolo ˇľadové víno" ale iba víno . 

 

V Evrope sa "divoký" raktník rešetliakový bežne nevyskytuje, iba ak zvykšy na svahoch želeníc a diaľníc.

Rakytník, ktorý poznáme je zušľachtený rakytník a dnes dokonca existuje niekoľko šľachtených druhov.

Diskusia

(1 komentár)

Mr. fmqfbxsi 20.1.2018 19:42:22
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie