IMUNITA , KTORÚ VIETE SAMI UPEVNIŤ -Rakytník rešetliakový - sibírsky ananás
Pridané: 2.10.2016 09:15:11 Počet zobrazení: 2260
02 Október 2016
IMUNITA , KTORÚ VIETE SAMI UPEVNIŤ práve teraz. Sibírsky zázrak, citrón severu aj tak je nazývaná jedna z najdôležitejších rastlín severnej pologule Rakytník rešetliakový . Rakytník rešetliakový pochádza z Ruska, dnes ho nájdeme v celej Európe i Ázii. Rakytník pôvodne používali šamanovia sibírskych kmeňov, odtiaľ sa rozšíril po celom Rusku ako účinný prostriedok ľudového liečiteľstva. Dnes pozná blahodarné účinky rakytníka celý svet.
Dôležité informácie o sbere a spracovaní rakytníka rešetliakového
Osvedčená metóda sberu - rakytník rešetliakový je nutné nechať ležať ladom a počkať až plody zmrnú prirodzenou cestou s príchodom mrazov cca od -10 do -18 stupňov Celsia niekoľko dní. V totmo čase získa rakytník rešetliakový potrebné zložky, ktoré robia rakytník rakytníkom. Po mraze môžme spracovávať plody ako aj celú rastlinu. Plody sa nestrihajú, ale striasajú do vriec pod rastlinou a ihneď sa spracovávajú.
V našich evropskych podmienkach je táto metóda neuskutečniteľná.
Nie je reálne v evropskych podmienkách dosiahnúť takej kvality výrobkov ako z rakytníka rešetliakového , ktorý prirodzene rastie v Rusku.
V evropských podmienkách sa technicky spracováva rakytník rešetliakový iným spôsobom, pri ktorom dochádza k prerušeniu procesu pri prirodzenom zmrazení plodu.
Plody sa na vetvičkách neprirodzeným spôsobom odstrihnú a následne sa nechajú zmraziť v mraziaku a až pak sa spracujú tieto plody. Je to rakytník , ale už je to inak spracovaný rakytník.
Prirovnanie :Ani vinár by nikdy neostrihal svoje "ľadové víno" pred mrazom aby ho pak dal do mrazničky. Prerušil by tak prirodzený proces, na ktorý celý rok čaká a tým by znížil kvalitu a už by to nebolo ˇľadové víno" ale iba víno .
V Evrope sa "divoký" raktník rešetliakový bežne nevyskytuje, iba ak zvykšy na svahoch želeníc a diaľníc.
Rakytník, ktorý poznáme je zušľachtený rakytník a dnes dokonca existuje niekoľko šľachtených druhov.