NEFRETETE

1 položka

 

Nefretete

                                                             Nefretete

O depilácii:
Odstraňovanie chĺpkov má tak dlhú tradíciu, a to od čias doby bronzovej, v Mezopotámii, Egypte, Grécku a v krajinách Orientu.
Využitím poznatkov rôznych metód prichádzame s orientálnou depiláciou Nefretete hlavne pre domáce použitie.
Tento moderný variant prastarej metódy je teraz k dispozícii všetkým bez ohľadu na pohlavie a vek k použitiu v domácom prostredí.

 

Príklady depilácie:

Holenie: odrezanie chĺpku iba na povrchu pokožky . Táto metóda vedie k tomu, že chĺpok narastie znovu, stmavie a zosilnie. Môže spôsobiť podráždenie a poranenie pokožky.
Príklad: mladí chalani, ktorý sa začínajú holiť, tak majú páperie a následným posilňovaním chĺpkov sa vytvoria fúzy

Depilačné krémy: toto je pomerne agresívny systém. Chemickou cestou sa odstraňujú chĺpky, potom opláchnu a zotrú z pokožky. Tieto krémy môžu spôsobiť podráždenie, začervenanie, alergie a svrbenie pokožky.
Vosky: /teplé a studené/ - sú vhodné na odstraňovanie chĺpkov. Všetky druhy ale obsahujú chemické látky. Väčšina z nich sa odstraňuje pomocou textilných alebo papierových pásikov smerom proti rastu chĺpkov, čím pokožke spôsobujú veľkú traumu a klientovi bolesť. Priebeh veľmi často vedie k intenzívnemu začervenaniu kože, porušeniu kožného povrchu a k polámaniu alebo k pretrhnutiu chĺpkov. Vosky sa musia zohrievať na dosť vysokú teplotu, aby sa dobre nanášali a tým môže dôjsť k popáleniu kože. Pre odstránenie chĺpkov voskom je nutné, aby sa chĺpky neodstraňovali 2-3 týždne, inak nie sú dostatočne dlhé, aby sa dali odstrániť.

Pinzeta: sa zvyčajne používa na odstránenie chĺpkov z malých plôch, napríklad obočie. Aj táto metóda je časom náročná , bolestivá a chĺpky rýchlo rastú. Použitím pinzety na miestach kdekoľvek na tele sa stáva tento proces: chlp je vytrhnutý z lôžka, ktoré ostáva vo vnútri pokožky a následne dôjde k zosilneniu rastu chlpu. V niektorých prípadoch narastie z jedného miesta aj viac chlpov.

Elektrická pinzeta: je tiež z metód, nie však trvalou. Funguje tak, že sa vyšle cez chĺpok el. výboj ku korienku, ale ako vieme, chĺpok nie je dobrý vodič, tak často neprenikne až ku korienku a chĺpok znova narastie. Táto metóda je nebezpečná a časovo a finančne náročná

Orientálna depilácia: je prastará metóda, ktorá funguje tak, že chlp je pôsobením depilačnej hmoty uvoľnený a ide von aj s folikulom, niekedy aj s celým koreňom/tam chlp už nenarastie/.Svojím zložením pozitívne pôsobí na akúkoľvek pokožku, preto je aj po použití jemná, ošetrená, zbavená odumretých kožných buniek.

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

  • NEFRETETE - depilačná zmes 150g

    Prírodná depilačná zmes Nefretete: - je vyrobená z prírodných materiálov, fíg, citrusových štiav...

    Dostupnosť: Skladom

    20 € s DPH

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie