Biele mumio - kamenný olej 3 g

Biele mumio - kamenný olej 3 g

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Kamenný olej (biele mumio, "brakshun", skalná šťava) je hornina pozostávajúca z komplexu minerálov, ktorý pomáha obnoviť minerálnu rovnováhu v tele.

8,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

 

Pôsobenie minerálneho "kamenného oleja":

 • pri porušení imunitného systému a zmien v tele spôsobených porušením imunitných reakcií;
 • so všetkými typmi cukrovky;
 • na prevenciu gastrointestinálnych porúch (kolitída, gastritída, peptický vred, hnačka);
 • na prevenciu zápalu genitourinárneho systému u mužov a žien;
 • pri zápalových procesoch horných dýchacích ciest, na výplach nosovej sliznice so sínusitídou;
 • s kožnou dermatitídou vrátane alergickej;
 • zabraňuje metastázam;
 • normalizovať činnosť štítnej žľazy;
 • s hormonálnymi poruchami, aby sa zabránilo symptómom menopauzy;
 • pri poruche pamäti ako sedatívum (obsahuje horečnaté soli);
 • so zápalom, očné infekcie.

 

Hlavné vlastnosti kamenného oleja:

nemá teratogénne a mutagénne vlastnosti, má výraznú antibakteriálnu aktivitu, hojenie rán, hepatoprotektívnu, protinádorovú a antimetastatickú aktivitu.

 

Zloženie: prírodný kamenný olejový koncentrát.

 

Spôsob aplikácie

Vnútrné použitie: 3 g prášku  rozpustíme v 3 litroch prevarenej vody izbovej teploty.

Dospelí užívajú 0,5 šálky (100 ml) roztoku 3x denne 30 minút pred jedlom. Trvanie aplikácie je 4 týždne. Odporúča sa absolvovať 4 x ročne.

Vonkajšie vo forme obkladov: rozpustite 3 g prášku v 2 litroch prevarenej vody pri izbovej teplote, namočte handričku do roztoku, priložte na problémovú oblasť tela vo forme obkladu na 1 hodinu. Odporúča sa 3-5 obkladov týždenne, nie viac ako 1 obklad denne.

Na zvýšenie účinku sa odporúča použiť protizápalový prírodný krém "Dobrodeja" mumio.

Vonkajšie je možné použiť roztok pripravený na orálne podanie.

Na výplach a výplach slizníc: 0,1 g prášku (na špičke noža) rozpustite v 0,5 šálke (100 ml) prevarenej vody pri izbovej teplote, použite pri zápalových a hnisavých procesoch. Pripravený roztok skladujte pri izbovej teplote nie dlhšie ako 10 dní, vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu.

 

Výživová hodnota g/100 g: bielkoviny - 0; tuky - 0; uhľohydráty - 0; organické kyseliny - 0,5.

Energetická hodnota na 100 g: 2,0 kcal / 8,37 kJ.

 

Vyrába: OOO Sachera-Med, Novosibirsk, Rusko

 

Obsah : 3 g

 

Všeobecne dostupné informácie z webu / Rusko /:

 

Čo je to kamenný olej?
Kamenný olej (biele múmio) alebo ako sa mu v ázijských krajinách hovorí, bracsun (v preklade skalná šťava) je minerálna látka, ktorá sa zoškrabáva zo skál v ťažko dostupných jaskyniach a skalných štrbinách. Z fyzikálneho a chemického hľadiska je kamenný olej kamenec hlinito-horečnatý so žlto-bielou, červeno-bielou alebo krémovou farbou (všetko závisí od zloženia nosnej horniny). Táto látka sa zbiera predovšetkým vo východných a západných horách Sajan, ako aj v niektorých horských oblastiach Mongolska, východnej Sibíri a Číny. Zhromaždená látka sa dôkladne vyčistí a potom sa začne predávať vo forme amorfných hrudiek, malých kamienkov alebo prášku.

Kamenný olej je v ľudovom liečiteľstve v Tibete, východnej Sibíri, Barme, Mongolsku, Číne široko používaný ako účinný prostriedok na liečbu zápalov, ťažkého krvácania, popálenín, zlomenín kostí a rôznych porúch gastrointestinálneho traktu. Kamenný olej možno nazvať zdrojom dlhovekosti a liekom na rôzne choroby.

Vlastnosti a aplikácie kamenného oleja.
Vďaka rozmanitosti a vysokej koncentrácii v tomto produkte mikro a makroelementov životne dôležitých pre človeka je kamenný olej účinným terapeutickým činidlom, univerzálnym adaptogénom, to znamená, že pomáha zvyšovať nešpecifickú odolnosť nášho tela voči rôznym škodlivým látkam. účinky chemickej, biologickej alebo fyziologickej povahy. Okrem toho kompenzuje nedostatok minerálov a minerálnej energie v tele, čím nastoľuje samoregulačné procesy. Je to zloženie lieku, ktoré určuje jeho priaznivý účinok na ľudské telo ako celok. Zvlášť pozoruhodná je skutočnosť, že kamenný olej je jediným výrobkom, ktorý má stimulačný účinok na absolútne všetky enzymatické procesy v tele a smeruje svoje liečivé vlastnosti do slabých oblastí,

Kamenný olej má výrazné hojenie rán, hepatoprotektívne, antibakteriálne, protinádorové a antimetastatické vlastnosti, v dôsledku čoho poskytuje účinný výsledok v boji proti najzložitejším chorobám vrátane chorôb, ako je rakovina a neplodnosť na pozadí zápalových ochorení. Liečivo je úplne netoxické, urýchľuje hojenie zlomenín stimuláciou procesu rastu kostného tkaniva. Okrem toho má výrobok výrazný liečebný účinok pri liečbe popálenín, stomatitídy, zápalu stredného ucha, cukrovky, pleurisy, rôznych rán, katarakty, prostatitídy, črevných porúch, kolitídy, vredov, cystitídy, chorôb obličiek a je tiež prevenciou vznik a vývoj malígnych nádorov. Kameňový olej by sa však nemal považovať za druh všelieku na všetky choroby že jedno balenie lieku raz a navždy zmierni existujúce problémy. Koniec koncov, nebude schopná radikálne zmeniť váš životný štýl, ktorý je zdrojom všetkých „vredov". Na minerálnej úrovni však poskytne účinnú a efektívnu pomoc.

Na území Ruska je kamenný olej povolený používať od roku 1971. Tento jedinečný a stopercentne prírodný produkt je v medicíne široko používaný na liečbu rôznych ochorení pečene, vrátane vírusových a intoxikovaných cirhóz, chorôb gastrointestinálneho traktu, popálenín a rán, trofických a hnisavých vredov, aby sa zabránilo vzniku nádorov a metastáz. Okrem toho má účinný účinok pri liečbe endokrinných chorôb vrátane pankreasu a tiež predlžuje fyziologickú aktivitu tela ako celku.

Pomocou kamenného oleja sa účinne lieči tuberkulóza, otravy rôznych stupňov, omrzliny, fibroidy , epilepsia, hemoroidy , erózia a iné gynekologické ochorenia. Všeobecne platí, že v takom zozname je možné pokračovať pomerne dlho, pretože kamenný olej môže pomôcť s akýmkoľvek problémom.

 

 

Kamenný olej. Čo to je?

Kamenný olej je prírodná látka. Jeho liečivé vlastnosti sú také rozsiahle, že sa dá použiť takmer na všetky choroby, pretože primárne pôsobí na imunitný systém, t.j. zvyšuje obranyschopnosť organizmu.

Je to dokonale vyvážený prírodný minerál so širokou škálou stopových prvkov.
Kamenný olej je minerál, ktorý sa tvorí prevažne v štrbinách a puklinách bridlice. Je rozšírený vo východných a západných horách Sajan, v ďalších horských oblastiach východnej Sibíri, Mongolska a Číny. V Barme sa nazýva „chao-tui" (horská krv). V Mongolsku a Tibete - „brashun" (skalná šťava).

Liečivé vlastnosti kamenného oleja sú známe už dlho. Kamenný olej je jedným z hlavných liekov tibetskej medicíny. Je široko používaný v ľudovom liečiteľstve národov východnej Sibíri, Mongolska, Číny, Tibetu, Barmy na liečbu zápalových procesov, krvácania, popálenín, porúch gastrointestinálneho traktu a zlomenín kostí.

V čínskej mytológii je kamenný olej potravou nesmrteľných.
Aj v dávnych legendách sa hovorí, že v hlbinách pohoria Altaj príroda uchováva nielen kamene a drahokamy, ale aj túto vzácnosť - olej z bieleho kameňa, ktorý je tak liečivý, že je cenený viac ako zlato.

Výsledky experimentov ukázali, že kamenný olej je rozpustný vo vode, mierne v dimetylsulfoxide a izotonickom roztoku chloridu sodného. Mierne rozpustný v alkohole, éteri, glyceríne.
Spektrálna analýza kamenného oleja, vykonaná na základe Ústavu chemických vied Akadémie vied Kazachstanu, odhalila 49 stopových prvkov. Kamenný olej obsahuje takmer celú periodickú tabuľku vrátane vzácnych prvkov ako zlato, striebro a platina.

O klinickej aplikácii
Klinické štúdie ukázali úžasné výsledky. V jednej zo sibírskych regionálnych nemocníc (na chirurgickom oddelení) bola vybraná skupina 12 osôb s obzvlášť komplexnými zlomeninami tubulárnych kostí a poškodením tkanív ciev a nervov. Röntgen čoskoro ukázal, že všetci pacienti bez výnimky majú silné zvýšenie kostného tkaniva. Zotavili sa o tri týždne skôr ako kontrolná skupina, ktorá bola ošetrená tradičnými metódami. Neboli žiadne vedľajšie účinky.
S liečbou žalúdočných vredov kamenným olejom sú dobré klinické skúsenosti.
Liečba vredu sa uzdravuje za 6-16 dní, namiesto 40.
Kamenný olej je účinný prostriedok proti kolitíde, krvácajúcim ďasnám, zápalom rôznych orgánov vrátane prostaty, príveskov, zvyšuje potenciu a lieči neplodnosť. Existujú spoľahlivé prípady vyliečenia pomocou kamenného oleja onkologických ochorení močového mechúra a čriev. Kamenný olej je spolu s liečivou bylinkou konope/semena/ účinný pri liečbe cukrovky.
V literatúre sú správy o priaznivom účinku kamenného oleja na srdce, pri zápalových procesoch, vredoch žalúdka a dvanástnika.
Kamenný olej nie je len liek, ale aj silný profylaktický liek s výraznými adaptogénnymi vlastnosťami a všeobecným priaznivým účinkom na telo.

Liečba
Kamenný olej sa rozpustí vo vriacej vode pri izbovej teplote a vypije sa. Roztok sa pripraví v množstve 3 g na 3 litre vody (na 1 liter, 600 ml, 500 ml, 300-200 ml atď.). Všetko závisí od choroby a pohody pacienta. Pred ošetrením je potrebné poznať reakciu tela na kamenný olej. Je potrebné začať s nízkou dávkou a koncentráciou, ktorá sa časom zvyšuje.
Množstvo ani koncentrácia roztoku však nie sú striktne dávkované, pacient si ho môže pri použití regulovať sám, na základe svojho zdravia. Existuje však niekoľko odporúčaní, ktoré je potrebné pri začatí liečby dodržiavať.
Pri akútnych zápalových ochoreniach a malígnych nádoroch je možné okamžite podať zvýšenú koncentráciu, nie však vyššiu ako 3 g na 500 ml vody. Pri urolitiáze, cukrovke, ukladaní solí - 3 g na 2 litre vody, vypite 1 pohár 3 krát denne pred jedlom.

Odporúčania na aplikáciu

Rana, chirurgická intervencia:
3 g kamenného oleja rozpustite v 300 ml prevarenej vody. Navlhčite handru alebo gázu a naneste na ranu namiesto všetkých existujúcich masti. Ak ho stále podávate vnútorne, potom bude liečba postupovať rýchlejšie, urýchli hojenie 2-3 krát.

Modriny:
3 g kamenného oleja rozpustite v prevarenej vode (200 ml) a pridajte 2 polievkové lyžice. Navlhčite handru alebo gázu, dobre stlačte a priložte na miesto poranenia.

Popáleniny:
3 g kamenného oleja rozpustite v 300 ml prevarenej vody, navlhčite gázovú podložku a aplikujte na miesto popálenia zaviažte.

Nánosy soli:
3 g kamenného oleja rozpustite v 2 litroch prevarenej vody (vychladnutej). Pite jeden pohár 3 krát denne po dobu 20-30 minút. pred jedlom. Ak je kyslosť vysoká, potom za 1 hodinu. Priebeh liečby je od troch mesiacov do jedného roka.

Zápal dutín:
Urobte si teplý kúpeľ (výplach). Po kúpeli rozpustite 3 g kamenného oleja v 300 ml prevarenej vody, navlhčite gázu a dajte na nos 2-3 hodiny. Urobte to každý druhý deň. Priebeh liečby je 12 x.

Chrípka:
3 g kamenného oleja rozpustite v 200 ml prevarenej vody. Pridajte 1 polievkovú lyžičku. Nakvapkajte do nosa 3-4 krát denne.

Hnisavá endobronchitída:
3 g kamenného oleja rozpustite v prevarenej vode (1 l). Pite jeden pohár 3 krát denne po dobu 20-30 minút. pred jedlom.
Vdýchnutie : 3 g kamenného oleja rozpustite v 300 ml prevarenej vody. Vdychujte 3-4 krát denne.
Obklady : 3 g kamenného oleja rozpustite v 200 ml prevarenej vody, navlhčite handru alebo gázu, dobre stlačte a priložte na priedušky, pričom striedajte chrbát a hrudník.

Zápal pľúc:
V jednom litri prevarenej vychladnutej vody rozpustite 3 g kamenného oleja. Pite 1 pohár 3 krát denne po dobu 20-30 minút. pred jedlom. Ak je kyslosť vysoká - 1 hodinu pred jedlom.
Na výrobu obkladov: rozpustite 3 g kamenného oleja v 200 ml prevarenej vody, Navlhčite gázu, dobre stlačte a naneste striedavo na chrbát a hrudník.

Bronchiálna astma:
Vdýchnutie : 3 g kamenného oleja rozpustite v 300 ml prevarenej vody. Vdychovať 20-30 minút pred jedlom, ak je kyslosť vysoká, potom 1 hodinu pred jedlom.
Obklady : 3 g kamenného oleja rozpustite v 200 ml prevarenej vody,navlhčite gázu, dobre stlačte a naneste striedavo chrbát a hrudník.

Žalúdočný vred:
3 g kamenného oleja rozpustite v 600 ml prevarenej vody. Pite 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom. So zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu pred jedlom.

Trhliny v konečníku:
3 g kamenného oleja rozpustite v 500 ml vychladenej prevarenej vody. Predbežne očistite črevá a potom zadajte roztok kamenného oleja.

Cystitída:
3 g kamenného oleja rozpustite v 1 litri prevarenej vody (vychladnutej). Pijte 1 pohár 3 krát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu. Odporúča sa vytvárať obklady: rozpustite 3 g kamenného oleja v 200 ml prevarenej vody, pridajte 1 lyžicu medu, navlhčite gázu, dobre stlačte a naneste na zapálenú oblasť.

Erózia močového mechúra:
V jednom litri prevarenej vychladnutej vody rozpustite 3 g kamenného oleja. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu. Dobré výsledky pri infekcii do močového mechúra, ale iba s destilovanou vodou: V jednom litri destilovanej vody rozpustite 3 g kamenného oleja. Zadajte nie viac ako 100 ml jedenkrát denne.

Ochorenie obličiek:
3 g kamenného oleja rozpustite v 2 litroch prevarenej vychladnutej vody. Pijte 1 pohár 3 krát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.

Vaginálna erózia:
3 g kamenného oleja rozpustite v 500 ml prevarenej vody. Tamponizujte, najlepšie v noci.

Artritída, ischias:
V 200 ml vychladenej prevarenej vody rozpustite 3 g kôstkového oleja, pridajte lyžicu medu. Navlhčite gázu, dobre stlačte a priložte na zapálené miesto. Kameňový olej môžete rozpustiť v 40% alkohole na 200 ml.

Katarakta:
V 1 litri prevarenej vody rozpustite 3 g kamenného oleja. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.
Na instiláciu do očí rozpustite 3 g kamenného oleja v 1500 ml prevarenej vody.

Fibroidy:
V 1 litri prevarenej vody rozpustite 3 g kamenného oleja. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.
Tampónovanie : 3 g kamenného oleja rozpustite v 500 ml prevarenej vody, navlhčite tampón a vložte ho do vagíny, najlepšie na noc.

Prostatitída:
Na výrobu klystírov: 3 g kamenného oleja rozpustite v 500 ml prevarenej vody. Črevá predčistite, potom urobte mikroklyzmu 10-15 ml roztoku, najlepšie teplého.

Fibroidy:
3 g kamenného oleja rozpustite v 1 litri prevarenej chladenej vody. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.
Tampónovanie (najlepšie na noc): 3 g kamenného oleja rozpustite v 500 ml prevarenej vody.

Rakovina konečníka:
3 g kamenného oleja rozpustite v 500 ml prevarenej vody. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu. Musíte piť najmenej 4-5 g denne po dobu 3-4 mesiacov a robiť mikro-klystíry podľa schémy: rozpustite 3 g kamenného oleja v 600 ml prevarenej vody, pridajte lyžicu medu.

Rakovina pľúc:
3 g kamenného oleja rozpustite v 600 ml prevarenej vody. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.
Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.
Obklady: 3 g kamenného oleja rozpustite v 200 ml prevarenej vody s pridaním 1 polievkovej lyžice. l. med, navlhčite, dobre stlačte a naneste na pľúca striedavo na hrudník. Priebeh liečby je najmenej päť mesiacov.

Rakovina močového mechúra:
V 1 litri prevarenej vody rozpustite 3 g kamenného oleja. Musíte vypiť najmenej 1,5 litra denne po dobu 4-5 mesiacov.
Okrem toho je vhodné podať injekciu do močového mechúra: rozpustite 3 g kamenného oleja v jednom litri destilovanej vody. Nastreknite 100 ml teplého roztoku.

Rakovina maternice, vaječníkov a prídavných látok:
3 g kamenného oleja rozpustite v 600 ml prevarenej vody. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.
Tampónovanie: 3 g kamenného oleja rozpustite v 500 ml prevarenej vody. Navlhčite gázovú vložku a vložte do pošvy. Môžete pridať 1 polievkovú lyžicu medu.

Rakovina pečene, cirhóza:
3 g kamenného oleja rozpustite v 1 litri vychladenej prevarenej vody. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.
Na oblasť pečene priložte obklad: 3 g kamenného oleja rozpustite v 200 ml prevarenej vody. Navlhčite gázu, dobre stlačte a naneste na oblasť pečene 2-3 hodiny. Je nevyhnutné vykonať čistiace klystíry po dobu 5 dní, 3-dňovú prestávku atď. Diéta je tiež nutnosťou.

Rakovina hrdla:
3 g kamenného oleja rozpustite v 600 ml prevarenej vychladnutej vody. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu. Pohár by ste mali piť v malých dúškoch.
Okrem toho je potrebné vykonať vonkajšie obklady : rozpustite 3 g kamenného oleja v 200 ml prevarenej vody. Navlhčite gázu, dobre stlačte a naneste na oblasť ohniska.

Cholecystitída, angiocholitída a hepatitída:
V 1 litri prevarenej vody rozpustite 3 g kamenného oleja. Pijte 1 pohár trikrát denne 20-30 minút pred jedlom, so zvýšenou kyslosťou - jednu hodinu.

Tu nie je úplný zoznam jeho výhod. Kamenný olej nie je len liek, ale aj silný profylaktický liek.
Unikátny liek, ktorý nám dal príroda, nemá na telo škodlivý vedľajší účinok, ale naopak uzdravuje všetko naraz (populárne tvrdenie).
Počas liečby nepite alkohol ani neužívajte stimulanty, iba zelený čaj. Bylinné čaje pri zbere bylín je možné piť v neobmedzenom množstve.
Všetky roztoky kamenného oleja pripravte prevarenou ochladenou vodou. Vezmite pohár 150-200 gramov. K tejto dávke je potrebné pristupovať postupne, každý deň dávku zvyšovať tak, ako to cítite.

Chcem len dodať, že použitie roztoku kamenného oleja v kombinácii s príjmom probiotík výrazne, desaťnásobne, zvyšuje účinnosť jeho pôsobenia.
Dávka 2 g na 1 liter vody je dostatočná. Je lepšie rozpustiť 0,5 g kamenného oleja v pohári vody, variť a ochladiť na 40-60 stupňov.

a) môžete užiť za 15-20 minút. pred jedlom, 2 malé dúšky (30 ml).
b) roztok sa môže užiť na konci jedla. Tu je to lepšie so zeleným čajom, s akýmkoľvek bylinkovým čajom na problém a musíte pridať trochu, iba 2 polievkové lyžice. l. roztok kamenného oleja na prijatie a po 10-15 minútach užijeme probiotiká v zmesi, ktoré desaťnásobne zvýšia jeho účinok.

V roztoku je trochu drobných úlomkov, podobných úlomkom mäkkýšov, takže je lepšie ich okamžite precediť cez 3-4 vrstvy gázy alebo veľmi jemné sitko. V kamennom oleji nie je nič živé.
Olej z kameňa obsahuje vyvážené minerálne zloženie vybrané prírodou samotnou. Vzorky kamenného oleja sa v závislosti od hornín líšia farbou a mierne minerálnym zložením. Jeden je načervenalý, druhý je takmer žltý a tretí je biely (najdrahší).

Podobné vlastnosti má aj minerál alunit. V 30. rokoch minulého storočia sa kamenec a vaginálne tyčinky vyrobené z prírodného alunitu široko používali na prevenciu prepuknutia vaginitídy a bakteriálnej vaginózy.
Alunite ( alumstone , alunite ) nie je čistá kamenec. Prírodný alunit-trialkahlinitan hexahydroxid-bis (sulfát) draselný 12-voda, sa vyskytuje v prírode, zvyčajne biely so sivastým, žltkastým alebo načervenalým odtieňom. Alunitové horniny slúžia ako zdroj na získavanie kamenca, oxidu hlinitého, draselných solí atď.
Používa sa na získavanie kamenca, oxidu hlinitého, draselných solí, dezodorantov v kozmetike a ľudia ho prispôsobili na liečbu gynekologických chorôb - vaginitídy a bakteriálnej vaginózy, kandidózy, herpesu a ... ako prostriedku proti nechcenému tehotenstvu (prírodná antikoncepcia) ).

 

 

 

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie